Cesur ve Şık Mutfak Renk Paletleri

Evinizin iç mekanları için doğru tonları seçmek söz konusu olduğunda cesur ve parlak renkler çoğu listede yer almaz. Nötr tonların aksine, kırmızı veya tamamen beyaz gibi koyu renkler arka planda erimez

– öne çıkarlar ve varlıklarını hissettirirler. Parlak mavilerin ve kırmızıların çocuk oyun odaları veya kreşler için en iyi şekilde bırakıldığı yanlış bir varsayımdır. Uygun renk tonu ve tamamlayıcı bir paletle, cesur renkler modern bir evde çekici ve şık görünebilir. Bu, hiçbir yerde modern modüler bir mutfakta olduğu kadar uygulanabilir değildir. Tezgahlar ve dolaplar, ideal görünümü ve hissi elde etmek için renkleri karıştırıp eşleştirebileceğiniz çok sayıda yüzey sunar. Tek bir baskın renk veya daha dengeli iki tonlu bir kaplama seçebilirsiniz. Daha açık renkler, çok fazla doğal ışık olmasa bile bir odanın daha parlak ve daha büyük görünmesine yardımcı olabilir. Evinizin geri kalanı çağdaş bir tasarıma sahipse, ahşap yüzeylere ve toprak renklerine sahip geleneksel bir mutfak yersiz görünebilir. Mutfağınızı evinizin geri kalanından çok uzak bir vaha olarak şekillendirmek istemiyorsanız, tek bir kusursuz temayla devam etmek daha iyi bir fikirdir.

Tamamen beyaz, cesur, basit ve çok yönlü bir seçimdir.

Tamamen beyazın temiz, enerji verici etkisi zihninizi olumlu yönde etkileyebilir. Böylesine güvenli ve olgun bir rengi ana tercihiniz olarak alarak, mutfak alanına küçük renk ilavelerini denemekte özgürsünüz. 

Sarı ile parlak ve mutlu yapın.

Bu parlak yazlık renk, mutlu ve eğlenceli bir mutfak alanı yaratmak için mükemmeldir. Sarı renk şemasını tercih ederseniz, birçok renk seçeneğiniz vardır. Sarı, küçük bir mutfağın daha büyük görünmesi için ideal bir seçenektir.

İdeal kombinasyon: Geleneksel bir mutfak alanını dengelemek için sarıyı beyaz, kahverengi veya kömür grisi tonlarıyla eşleştirin. 

Denizin ve gökyüzünün rengini evinize getirin.

Bir başka parlak ve neşeli renk olan mavi, sarıya benzer şekilde zihin üzerinde canlandırıcı bir etkiye sahiptir. Mavi, çok parlak turkuazdan çok bastırılmış deniz mavisine kadar değişen gerçek bir ton okyanusuyla daha çok yönlüdür.

İdeal kombinasyon: Beyaz, bej tonları, sarı

Parlak kırmızı, seçebileceğiniz en cesur renklerden biridir.

Kırmızı, bir mutfak alanında çalışıyor çünkü eşit ölçüde sıcaklık ve enerji yayıyor. Sadece uygun bir nötr gölge ile temperlemeyi unutmayın. Glossy’nin muhteşem cam panjurlarına sahip tamamen kırmızı bir mutfağınız varsa, modüler sistem dikkat çekicidir, bu nedenle aksesuar ve dekorasyonu minimumda tutun.

İdeal kombinasyon: Siyah ve beyaz, açık mavi.

Cesur morların dengelenmesi gerekir.

Bir mutfak için koyu bir mor seçerken, anahtar kısıtlamadır. Paleti tamamlamak için cömert bir nötr veya hafif gölgeler sıçraması gereklidir.

İdeal kombinasyon: Metalik griler, gümüş, ahşap yüzeyler.

Kahverengiyle toprak sıcaklığına bir dokunuş katın.

Sert ağaçtan daha cesur bir bronzluğa veya Parlak teklif Cappuccino gibi bastırılmış bir şeye kadar oynamak için çok sayıda kahverengi ton vardır.

İdeal kombinasyon: Yeşil veya mavi gibi parlak tonlara sahip beyaz; kırmızı ve mercan gibi daha sıcak renkler kahverengiye çok yakışır.

Yeşil, doğadan ilham alan bir mutfak için ferahlatıcı bir seçimdir.

Yeşil, daha açık kireç tonlarında en iyi nötr beyazlarla kullanılır. Zeytin gibi daha koyu tonlar, daha sıcak kırmızılar veya kahverengilerle iyi çalışır.

İdeal kombinasyon: Beyaz, kahverengi, bej.  

Bej, cesur bir renk paleti için en iyi tampondur.

Denize düşmeden mutfak alanınıza daha koyu tonlar eklemek istiyorsanız, denkleme olgun ve şık bejden liberal bir sıçrama ekleyin.

İdeal kombinasyon: Kırmızı, siyah, mavi veya yeşil.

Koyu tonlar mutfak alanınız için harikalar yaratabilir. Çalışabileceğiniz birden fazla yüzeyle, mutfağınız için ideal görünümü elde etmek için daha koyu tonları daha nötr olanlarla kolayca karıştırıp eşleştirebilirsiniz. Modüler mutfak dolapları için seçtiğiniz kulpların tamamlayıcı bir renkte olduğundan veya Parlak panjurlar gibi sofistike bir görünüm oluşturmak için entegre olduğundan emin olun.

Alışverişe Başla