Granit tezgahın özellikleri nelerdir?

Granit tezgah renkleri genellikle, alacalı bulacalı benekli ve kırçıllıdır. Düz renkleri pek yoktur. Düz beneksiz olarak, Nero Zimbabwe, Star Galaxy gibi siyah renkleri vardır. Daha çok kahveli, grili ve siyah ağırlıklı renkleri mevcuttur.

Granit tezgah gayet kullanışlı tamamen doğal bir üründür. Bünyesinde herhangi bir kimyasal madde yoktur. Mutfak tezgahlarında rahatlıkla kullanılabilir. Malzeme olarak sert ve yüzeyi parlaktır. Bu özelliğinden dolayı yüzeyinde herhangi bir leke tutmaz. Pas izi, yağ lekesi, limon lekesi gibi lekeler kesinlikle tutmaz. Hijyeniktir ve mikrop barındırmaz.

Isıya dayanıklıdır, yanmaz ve çizilmez özelliği vardır. Parlak yüzeyi sayesinde kolay temizlenebilir. Graniti tezgahın dışında, dolapla tezgah arasında da seramik yerine kullanabilirsiniz.

Granit tezgah malzeme olarak 2 cm kalınlığındadır. Kalınlaştırmalar yapılarak 4cm, 6 cm veya daha faklı ölçülerde uygulanabilir. Boy olarak en fazla 305 cm uzunluğunda dır.

Çok azda olsa ek yeri belli olmaktadır. Uzun tezgahlarda ek yerinin fazla belli olmaması için genellikle ocak veya evyenin olduğu kısımlarda birleştirmeler yapılarak ek izi minimuma indirilebilir. İsteğe göre ön kısmı düz veya setli olarak yapılabilir.

Alışverişe Başla