Modüler Mutfak Satın Almak İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz

Modüler Mutfak Satın Almak İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz

Modüler bir sistem, mutfağınızda bulunan her santim alanı kullanarak çalışmayı daha kolay ve daha rahat hale getirir. Kişiselleştirilmiş bir sistemle mutfağınızın boyutu önemli değildir.

Modüler bir mutfak tercih ediyorsanız, aklınızda bulundurmanız gereken püf noktalarının bir listesi:

Mutfağınızdaki sorunlu alanları belirleyin.

 Cebinizi fazla yormadan mutfağınızı yenilemeyi mi düşünüyorsunuz? İhtiyaçlarınıza ve bütçenize bağlı olarak, kısmi bir yenileme mi yoksa tam bir revizyon mu istediğinize karar verin. 

Uygun bir mutfak düzeni seçin.

Mutfak üçgeni mutfağınızı saklama, yemek pişirme ve temizlik olmak üzere üç farklı bölüme ayırır. Mutfağınızın işlevselliğini arttırmak istiyorsanız bu üçgene dikkat edilmeli. Çalışma üçgenini göz önünde bulundurarak düz veya paralel mutfaklar, U, L veya düz şeklinde mutfaklar veya mutfak adası olan mutfaklar arasından seçim yapın.

Uygun bir tezgah seçin.

Farklı renk ve malzemelerden tezgah seçebilirsiniz. Görsel olarak çekici, dayanıklı ve temizlemesi kolay olanı seçmeniz önerilir. Belirli bir renk seçiyorsanız, mutfak fayanslarınızı ve duvarlarınızı tamamladığından emin olun. 

Yeterli havalandırma sağladığınızdan emin olun.

Mutfağınızın bakımı için uygun bir havalandırma sistemi şarttır. Aspiratör veya davlunbaz gibi mutfak bacaları, mutfağınızdan yağ buharları ve dumanı çekerek yardımcı olur. Havalandırma sistemine dikkat etmediğinizde, kötü havanın sirkülasyona devam etmesine neden olarak mekanı sağlıksız ve kötü kokulu hale getirir.

Doğru aydınlatma temel bir unsurdur.

Mutfağınızın görsel çekiciliğini artırmak ve daha güvenli hale getirmek gibi ikili bir amaca hizmet ettiğinden, doğru aydınlatmanın kurulması da aynı derecede önemlidir. Çalışma alanlarınız iyi aydınlatıldığında, keskin aletleri kolayca ve güvenle taşıyabilirsiniz. 

İhtiyaçlarınız kabine karar verir.

Mutfağınız küçükse, duvara monte dolaplarla maksimum dikey alanı kullanın. Yemek pişirmek ve temizlemek için çok fazla su kullanıyoruz. Sürekli olarak suya maruz kalma, nem nedeniyle panjurların ayrışmasına neden olur. BWR (Kaynar Suya Dayanıklı) olan kapakları, dolaplarınız için en iyi seçenektir. Teta Home ile  boyalı cam, kaplama, masif ahşap ve Şık görünen kapaklar arasından seçim yapabilirsiniz.

İhtiyacınız olan çekmece türlerine odaklanın.

Çatal bıçak takımı, tabaklar ve kaşıklar, tencere ve tavalar, vb. İçin tasarlanmış özel modüler mutfak çekmecelerini tercih edin. Teta Home  çatal bıçak sepetinin farklı bölmeleri vardır, böylece kaşık, çatal ve bıçakları farklı bölümlerde saklayabilirsiniz.  köşeli sepetler, erişilmesi zor olan mutfak köşesi alanlarından yararlandıkları için mükemmel bir depolama çözümüdür.  

Mutfak döşemesine dikkat edin.

Döşemeyi bir tasarım öğesi olarak görmezden gelmek bir hatadır. Laminatlardan porselen yer karolarına kadar, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli seçenekler vardır. Kaymaz, temizlemesi kolay ve dayanıklı zeminleri tercih edin. 

Mutfak duvar karoları takın.

Mutfak alanınıza renkli bir unsur eklemenin yanı sıra, fayanslar aynı zamanda backsplash görevi görür. Fayanslardaki izleri ve lekeleri temizlemek, onları boya veya duvar kağıdından temizlemekten daha kolaydır. Fayansların mutfağınızın genel temasına uyduğundan ve kaliteli malzemeden yapıldığından emin olun. 

Saygın ve güvenilir bir satıcı bulun.

Modüler mutfak, size uzun süre dayanacak bir yatırımdır. Kaliteden ödün vererek veya ucuz bir satıcıyı seçerek maliyetleri düşürmek, gelecekte size zarar verebilir. Tanınmış bir satıcı, mutfak planlamasının ilk aşamalarından kurulum ve bakım yardımına kadar hayatınızı kolaylaştırır.

Modüler bir mutfak seçmeden önce araştırmanızı yapın. Uygun gördüğünüz modüler bir mutfak satın almadan önce kontrol edilecek başka şeyler eklemek için bu listeyi değiştirin – bu, noktalı çizgiyi imzalamadan önce iyi bir başlangıç ​​noktası olarak hizmet edecektir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Alışverişe Başla