Mutfak Renkleri Ruh Halinizi Nasıl Etkiler?

Eviniz için seçtiğiniz renkler hayati önem taşımaktadır. Bu sadece estetik ve kişilikle ilgili değil – duvarlarınız için boya seçimi, modüler mutfak dolabınızın rengi, aksesuarlar ve döşemeler mutfağınızın ambiyansını değiştirebilir veya bozabilir.

Kırmızı, uyarıcı ve tutkulu olarak kabul edilir.

Kırmızının evrensel olarak sevgi ve tutkunun rengi olarak görülmesinin bir nedeni var. Her odaya heyecan ve canlılık katan bir canlılığa sahiptir. Aynı zamanda kök çakranın / mooldhara’nın rengidir . Kök çakranız dengelenmişse, kendinizi enerjik ve kendine güvenen hissedeceğinize inanılıyor. Bu, özellikle mutfak için iyi bir renktir çünkü sindirim işlevlerini artırarak ve iştahınızı artırarak kabızlığı önlemeye çalışır.

Turuncu dikkat çekicidir; iyi kullan.

Kırmızıdan daha parlak olan turuncu, aynı zamanda mutlu ve canlandırıcı bir renktir. Bu sıcak gölgenin zevk, yaratıcılık ve eğlenceyle bağlantılı ikinci / sakral çakrayı uyardığı bilinmektedir. İştahı uyandırsa da, çok fazla portakal bazılarına aşırı güçlü görünebilir.

Sarı, mutfağınızı mutlu, sıcak ve umutlu bir yer yapar.

‘Güneş ışığı, papatyalar ve tereyağlı yumuşacık’ rengi, her alana mutluluk hissi verir. Bilimsel araştırmalar, sarıya bakmanın insan beyninin doğal bir ruh hali dengeleyici olan bir doz serotonin salgılamasına neden olduğunu gösteriyor. Üçüncü / solar pleksus çakrasını uyardığı bilinen sarının vücudumuzdaki karaciğer ve endokrin sistemlerin işleyişini artırdığına inanılıyor.

Yeşil ile mutfağınıza yaşam enerjisi katın.

Yeşil kalp çakrasının renginin aynı zamanda iyileşmeyi, duygusal dengeyi ve dengeyi desteklediği de bilinmektedir. Sarı yazın rengi iken yeşil akla ilkbaharı ve yeni yaprakların büyümesini getirir. Huzurlu ve sakinleştirici bir mutfak alanı yaratmaya yardımcı olur. 

Mor, abartısız bir zarafet ve telif verir.

Çoğu insan mutfağı için moru seçmez. Orta büyüklükteki bir mutfakta derin ve zengin mor ezici olabilirken, lavanta ve beyazın karışımı alanınızı büyük ve sofistike hale getirebilir. Lavanta ve leylak gibi daha açık mor tonları rahatlatıcı bir ortam yaratır.

İpucu:  Alt tonu daha çekici hale getirmek için pembe dokunuşlu renkli bir lavanta seçin. Lavanta, parlak sarı, sessiz yeşil veya beyaz aksesuarlarla iyi bir şekilde eşleşir. Parlak mutfaklar benzersiz bir Lavanta Allık tonuna sahiptir. Duvar panjurları arkası boyalı görkemli camdan yapıldığından, bu mutfaklar parlak ve canlı bir görünüme sahiptir.

Farklı renklere karşı doğuştan gelen bir tepkimiz var – kırmızı kalbimizin daha hızlı atmasına neden olur, sarı kasvet duygusunu giderir, vb. Renklerin duyguları nasıl etkilediğini öğrenin ve en sevdiğiniz oda için kesinlikle doğru olan cesur ve şık renkleri seçin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Alışverişe Başla