Acrylic Mutfak Dolapları Modelleri-Bambu

Akrilik kapaklar ile üretilmiş mutfak dolaplarının temizliği çok kolay olduğu için hijyenik ürünlerdir. Antibakteriyel bir yapıya sahip olan akrilik kapaklar, uzun yıllar kullanım için ideal malzemelerdir. Mdf ürününün üzerine fırınlama ve çeşitli yöntemler ile üretilen akrilik kapaklarda oldukça çok renk çeşidi vardır. Akrilik mutfak dolabı modelleri için güzel bir örnek olan bu mutfağı inceleyelim.

Üst Mutfak Dolapları

Tasarım dünyası, hız kesmeden yenilikler çıkartmaya devam ediyor. Farklı ve bir o kadar da göz kamaştırıcı olan bu modelde Üst mutfak dolaplarında hem beyaz akrilik kapak hem de ahşap akrilik kapak kullanılmış. Davlumbaz ünitesi, dolabın içine gizlenerek modern görüntüyü bozmayı engellemiştir. Davlumbaz ünitesinin hemen yanındaki ahşap kapaklı dolap, bardak depolama alanı olarak kullanılması için tasarlanmıştır. Tezgahın üzerine denk gelen beyaz dolaplar, yukarı açılır şekilde, tezgahın sağ tarafına gelen dolaplar ise sağa ve sola açılır şekilde dizayn edilmiştir. Beyaz mutfak dolaplarında ise, kulp kullanılmamış, kenarlara boşluk verilerek açılma noktalarını buralara taşımışlardır. Kulp kullanılmadığı için, bütün bir görüntü illüzyonu yaratılmıştır. Mutfak tezgahı, tasarımın bütününden kopmamak için açık renkli tercih edilmiştir.

Alt Mutfak Dolapları

Alt dolaplar, ahşap renginde akrilik kapaklar ile süslenmiştir. Oldukça geniş dört adet çekmece bulunan alt dolaplarda depolama alanı son derece fazlalaştırılmıştır. Sol tarafta görülen dolaplar boydan dolap olarak planlanmış ve beyaz eşyalar için nokta oluşturulmuştur. Mikrodalga fırın, fırın normal fırın ve buzdolabı için özel bölümler oluşturulmuştur. Etraflarına da ahşap akrilik kapak görüntüsü sağlanarak, tencere, tava, tabak için yeterli alan oluşturulmuştur. Dolapların kulpları, alışılmışın dışında kullanılmıştır. Çekmecelerin ve dolapların tam ortasında dikine kullanılmış kulplar, oldukça farklı ve modern bir dokunuş yaratmıştır.